GOSPODARKA CYRKULARNA
GOSPODARKA W OBIEGU ZAMKNIĘTYM
Wprowadzając innowacyjną technologię recyklingu, staliśmy się jednym z liderów gospodarki o obiegu zamkniętym.
Stawiamy na zrównoważony model rozwoju, przeciwdziałamy nadmiernemu zużyciu zasobów naturalnych i emisji dwutlenku węgla.
RECYKLING
DAJEMY ODPADOM DRUGIE ŻYCIE
Odpowiedzialne prowadzenie firmy w oparciu o ideę zrównoważonego rozwoju pozwala: podnieść reputację jednostki, zredukować koszty, a także zwiększyć efektywność środowiskową.
Realne korzyści z recyklingu tworzyw sztucznych:
Nie możemy wyeliminować plastiku, to zbyt wartościowy materiał. RECYKLING to najkrótsza droga do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju.
ZBIGNIEW TREJDEROWSKI
Managing Director firmy Conkret
INNOWACJA
ZRÓWNOWAŻONY
ROZWÓJ
Nasz wyrób jest wykorzystywany do produkcji specjalistycznych folii polietylenowych. Jednocześnie pozostaje zrównoważoną alternatywą dla surowców pozyskiwanych z paliw kopalnych.
Conkret stawia na harmonijny i systematyczny rozwój działań, a kompleksowa oferta pomaga rozwiązać problem zanieczyszczenia środowiska. Wszystko z uwagi na fakt, iż zespół projektuje efektywne rozwiązania z myślą o recyklingu. Dla nas zrównoważony rozwój oznacza przyjęcie odpowiedzialności. Dlatego marka Conkret jest prowadzona zgodnie z ideą społecznie zrównoważonego biznesu.
NASZE ROZWIĄZANIA
TECHNOLOGIA ACP
Wdrożona przez nas technologia ACP stanowi panaceum na wspomniane problemy środowiskowe. Jest poparta 30-letnim doświadczeniem w recyklingu oraz wynikami wieloletnich prac R&D.
Dzięki zastosowaniu technologii ACP otrzymaliśmy innowacyjny wyrób w postaci regranulatu PE wytworzonego z odpadów polietylenowych pochodzących z selektywnej zbiórki. Moc produkcyjna przedsiębiorstwa zwiększyła się o 80%, a każdego dnia 100 ton plastikowych odpadów jest przywracanych do obiegu. Parametry uzyskanego regranulatu Conkret są zbliżone do oryginalnego surowca, lecz znacznie przewyższają właściwości regranulatu wyprodukowanego metodami tradycyjnymi.
ROK 2050
KATASTROFA EKOLOGICZNA?
Permanentne wydobywanie kończących się już paliw kopalnych służy temu, by wytwarzać z nich produkty z tworzyw sztucznych. Po jednorazowym użyciu większość kończy swoje życie na wysypisku śmieci lub w spalarni. Ponadto każdego roku do oceanów przedostaje się 8 mln ton plastiku – ta liczba stale rośnie. Jeśli nie poczynimy gwałtownych zmian, to w 2050 r. w oceanach będzie więcej plastiku niż żyjących tam ryb.
Tylko 14% opakowań z tworzyw sztucznych będących w obiegu trafia do recyklingu. W efekcie gospodarka traci równowartość 80-120 mld dol. rocznie, ale co gorsza – stale zwiększamy emisję dwutlenku węgla do atmosfery.
Przekonanie, że zakazanie używania tworzyw sztucznych i zastąpienie ich materiałami jak: szkło, papier lub aluminium rozwiąże problem, jest błędne. Zamiana plastiku na inne surowce może doprowadzić do wielu niezamierzonych, negatywnych konsekwencji, jak choćby: zwiększonej emisji dwutlenku węgla, zużycia wody i marnotrawstwa żywności. Musimy więc przestawić się na recykling, który jest nieodłącznym elementem gospodarki obiegu zamkniętego.
8 MLN
ton plastiku każdego roku przedostaje się do oceanów
14%
tylko tyle procent opakowań z tworzyw sztucznych będących w obiegu trafia do recyklingu
2050
w podanym roku w oceanie będzie więcej plastiku niż żyjących tam ryb
Certyfikaty
DBAMY O OCHRONĘ ŚRODOWISKA NATURALNEGO
Otrzymany w 2020 r. certyfikat EuCertPlast (obecnie RecyClass) potwierdza, że nasze regranulaty produkowane są z odpadów pokonsumenckich, a ich pochodzenie jest w pełni identyfikowalne.
Jako aktywni członkowie stowarzyszeń związanych z recyklingiem tworzyw sztucznych, stale dbamy o ochronę środowiska naturalnego.
Zobacz wszystkie