GOSPODARKA CYRKULARNA

GOSPODARKA W OBIEGU ZAMKNIĘTYM

Wprowadzając innowacyjną technologię recyklingu, staliśmy się jednym z liderów gospodarki o obiegu zamkniętym.

Stawiamy na zrównoważony model rozwoju, przeciwdziałamy nadmiernemu zużyciu zasobów naturalnych i emisji dwutlenku węgla.

RECYKLING

DAJEMY ODPADOM DRUGIE ŻYCIE

Odpowiedzialne prowadzenie firmy w oparciu o ideę zrównoważonego rozwoju pozwala: podnieść reputację jednostki, zredukować koszty, a także zwiększyć efektywność środowiskową.

Realne korzyści z recyklingu tworzyw sztucznych:

Zmniejszenie emisji CO2 do nawet 90% i korzystny wpływ na zmiany klimatyczne

Najlepsza alternatywa dla surowców kopalnych

Zmniejszenie zależności od zasobów naturalnych (gaz ziemny, ropa)

Ograniczenie przedostawania się odpadów plastikowych do środowiska naturalnego

Brak spalania i składowania tworzyw sztucznych prowadzących do uwalniania trujących toksyn i gazów

Szerokie zastosowanie recyklatów od pojemników do kontaktu z żywnością po estetyczne komponenty motoryzacyjne

Wyznaczanie trendów i silne orędowanie ochrony środowiska prowadzące do zmian legislacyjnych, nowej dyrektywy PCR oraz Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta

Identyfikowalność, standaryzacja, uregulowane normy oraz jawność dotycząca przetwarzania odpadów tworzyw sztucznych

Tworzenie nowych łańcuchów współpracy i wartości

Rozwój nowych technologii, automatyzacji oraz procesowość działań

Nie możemy wyeliminować plastiku, to zbyt wartościowy materiał. RECYKLING to najkrótsza droga do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju.

ZBIGNIEW TREJDEROWSKI

Managing Director firmy Conkret

INNOWACJA

ZRÓWNOWAŻONY
ROZWÓJ

Nasz wyrób jest wykorzystywany do produkcji specjalistycznych folii polietylenowych. Jednocześnie pozostaje zrównoważoną alternatywą dla surowców pozyskiwanych z paliw kopalnych.

Conkret stawia na harmonijny i systematyczny rozwój działań, a kompleksowa oferta pomaga rozwiązać problem zanieczyszczenia środowiska. Wszystko z uwagi na fakt, iż zespół projektuje efektywne rozwiązania z myślą o recyklingu. Dla nas zrównoważony rozwój oznacza przyjęcie odpowiedzialności. Dlatego marka Conkret jest prowadzona zgodnie z ideą społecznie zrównoważonego biznesu.

ŚWIADOMOŚĆ EKOLOGICZNA

Rosnąca świadomość ekologiczna społeczeństwa spowodowała, że zarówno klienci, jak i producenci coraz częściej interesują się wielkością śladu węglowego. Chodzi o całkowitą sumę gazów cieplarnianych, która jest emitowana przy produkcji danego wyrobu.

EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA

Aktywnie pracujemy nad optymalizacją procesów zachodzących w firmie po to, by zmniejszyć wytwarzany ślad węglowy. Chcemy, aby nasze działania w jak najmniejszym stopniu zanieczyszczały środowisko.

ODPOWIEDZIALNY BIZNES

Nasza historia pokazuje, jak ważne jest dla nas przyjęcie pełnej odpowiedzialności. Dlatego marka Contalen jest prowadzona zgodnie z ideą odpowiedzialnego biznesu.

OGRANICZANIE ODPADÓW

Skupiamy się na zrównoważonym rozwoju oraz troszczymy o środowisko, ulepszając nasze produkty oraz ograniczając odpady produkcyjne. Umożliwiają nam to szybko rozwijające się cyfryzacja oraz automatyzacja. Stwarzają nowe możliwości dla optymalizacji procesów.

OPTYMALIZACJA TRANSPORTU

Dokładamy wszelkich starań w usprawnianie oraz optymalizację transportu w celu ograniczenia emisji dwutlenku węgla, kosztów, a także zwiększenia wydajności.

ZIELONA ENERGIA

Energia elektryczna, którą wykorzystujemy do wszystkich procesów zachodzących w Contalen, pochodzi z naszej instalacji fotowoltaicznej. Każdego roku generuje ona ponad 52,8 kWh. Korzystanie z zielonej energii pozwala nam ograniczyć emisję szkodliwego dwutlenku węgla, a tym samym ślad węglowy.

NASZE ROZWIĄZANIA

TECHNOLOGIA ACP

Wdrożona przez nas technologia ACP stanowi panaceum na wspomniane problemy środowiskowe. Jest poparta 30-letnim doświadczeniem w recyklingu oraz wynikami wieloletnich prac R&D.

Dzięki zastosowaniu technologii ACP otrzymaliśmy innowacyjny wyrób w postaci regranulatu PE wytworzonego z odpadów polietylenowych pochodzących z selektywnej zbiórki. Moc produkcyjna przedsiębiorstwa zwiększyła się o 80%, a każdego dnia 100 ton plastikowych odpadów jest przywracanych do obiegu. Parametry uzyskanego regranulatu Conkret są zbliżone do oryginalnego surowca, lecz znacznie przewyższają właściwości regranulatu wyprodukowanego metodami tradycyjnymi.

ROK 2050

KATASTROFA EKOLOGICZNA?

Permanentne wydobywanie kończących się już paliw kopalnych służy temu, by wytwarzać z nich produkty z tworzyw sztucznych. Po jednorazowym użyciu większość kończy swoje życie na wysypisku śmieci lub w spalarni. Ponadto każdego roku do oceanów przedostaje się 8 mln ton plastiku – ta liczba stale rośnie. Jeśli nie poczynimy gwałtownych zmian, to w 2050 r. w oceanach będzie więcej plastiku niż żyjących tam ryb.

Tylko 14% opakowań z tworzyw sztucznych będących w obiegu trafia do recyklingu. W efekcie gospodarka traci równowartość 80-120 mld dol. rocznie, ale co gorsza – stale zwiększamy emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Przekonanie, że zakazanie używania tworzyw sztucznych i zastąpienie ich materiałami jak: szkło, papier lub aluminium rozwiąże problem, jest błędne. Zamiana plastiku na inne surowce może doprowadzić do wielu niezamierzonych, negatywnych konsekwencji, jak choćby: zwiększonej emisji dwutlenku węgla, zużycia wody i marnotrawstwa żywności. Musimy więc przestawić się na recykling, który jest nieodłącznym elementem gospodarki obiegu zamkniętego.

8 MLN

ton plastiku każdego roku przedostaje się do oceanów

14%

tylko tyle procent opakowań z tworzyw sztucznych będących w obiegu trafia do recyklingu

2050

w podanym roku w oceanie będzie więcej plastiku niż żyjących tam ryb

Referencje

Kontrahenci o nas

01 / 06

Zawsze docenialiśmy szeroką gamę oferowanych folii wysokiej jakości. Firma Conkret zachowuje najwyższe standardy obsługi służąc doradztwem technicznym i wykwalifikowaną kadrą.

Piotr Szymanek

ART-FOL

Dynamicznie rozwijająca się oferta folii, a przy tym niezmienna, wysoka jakość wyrobów daje nam możliwość zaoferowania klientom najlepszych na rynku produktów.

Mariusz Miklaszewicz

B.MAX

Zapewnienie swoim pracownikom odzieży ochronnej utwierdza nas w przekonaniu, że firma Conkret dba o ich bezpieczeństwo oraz zapewnia komfortowe warunki pracy.

Włodzimierz Kwiatkowski

ELIS TEXTILE SERVICE

Z Firmą Conkret Z.R Trejderowscy Sp. j. współpracujemy od wielu lat w ramach zgłoszeń wolnego miejsca pracy, organizacji zatrudnienia subsydiowanego, a w ostatnim czasie szczególnie przy organizacji szkoleń podnoszących kompetencje pracowników, współfinansowanych ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Jarosław Zakrzewski

PUP W GOLUBIU-DOBRZYNIU

Z firmą Conkret Z.R. Trejderowscy Sp. J. współpracujemy od pięciu lat. Firma dała się poznać jako sprawnie funkcjonująca organizacja. Wyróżnia się wysoko rozwiniętą kulturą organizacyjną i pracownikami zaangażowanymi w realizację celów firmy, co wpływa na jej ogromny profesjonalizm.

Dawid Tubaja

FRESH TEAM

Kontakt

JESTEŚ ZAINTERESOWANY NASZĄ OFERTĄ?