POMOC

Folia kubełkowa

Folia kubełkowa przeznaczona jest do wykonania: izolacji pionowej fundamentów, ścian i stropów mających bezpośredni kontakt z podłożem.

PORADY

MONTAŻ FOLIA KUBEŁKOWA

Charakterystyka

Sprawdza się również jako izolacja tarasów, podłóg lub jako warstwa odprowadzająca wodę z konstrukcji dachów zielonych. Dodatkowo łączy się z izolacją termiczną murów fundamentów.

Charakteryzuje się wysoką elastycznością oraz wytrzymałością na rozciąganie i rozdzieranie. Dzięki temu jest w stanie wytrzymać naprężenia powstałe w wyniku obciążeń lub ruchu schnącej posadzki nawet na nierównym podłożu.

 

ZAGROŻENIA

BRAK LISTEW DO FOLII KUBEŁKOWEJ JEST GROŹNY DLA BUDYNKU

W Polsce przeważają wiatry zachodnie i kiedy wieją podczas deszczu, woda uderza w ściany budynku i spływa po ich powierzchni. Łatwo dostanie się pod folię kubełkową, jeśli nie zamontujesz tam wcześniej listwy do folii kubełkowej, która zamknie tę przestrzeń od góry.

Listwa montażowa do folii kubełkowej izoluje górną część folii kubełkowej, przez co zapobiega dostawaniu się wody spływającej po murze na fundamenty, co chroni przed zagrzybieniem budynku.

MONTAŻ FOLII KUBEŁKOWEJ

  1. Izolację przeciwwilgociową stosuje się jeśli budynek jest posadowiony powyżej zwierciadła wody gruntowej w gruntach przepuszczalnych. Folię kubełkową należy układać wypustkami folii w stronę fundamentu. Dzięki temu grunt jest separowany od muru, a powstała pustka powietrzna wspomaga wentylowanie ściany. Folię kubełkową należy układać na powierzchnie oczyszczone, pozbawione elementów, które mogłyby ją uszkodzić. Dopuszcza się stosowanie tylko wolnej od wad folii.
  2. Folię kubełkową należy łączyć ze sobą na tzw. zakłady obejmujące przynajmniej 3-5 rzędów wypustek. Dzięki temu powstanie szczelna bariera ochronna. Wypustki zostały tak przygotowane, że łatwo wchodzą jedna w drugą, doskonale do siebie pasują. Zakłady należy stosować zarówno w połączeniach poziomych jak i pionowych folii. Należy tak dobierać izolację do powierzchni, żeby zminimalizować ilość połączeń, zakładek w miejscu stosowania izolacji. 
  3. Folię kubełkową należy przymocować do podłoża za pomocą specjalnych gwoździ lub wkrętów, jednocześnie pamiętając o zastosowaniu podkładek uszczelniających. Mocowania folii do muru należy stosować w odległości ok. 60 cm od siebie, zawsze w środku wypustki (czyli w miejscu styku ze ścianą).
  4. Izolacja musi stanowić ciągły i szczelny układ oddzielający budynek od wody. Do pełnej ochrony konieczne jest użycie listwy wykończeniowej, która zapobiega wnikaniu zanieczyszczeń pomiędzy izolację a fundament. Listwę taką należy stosować w miejscu gdzie folia nie posiada wypustek (czyli na pasku kończącym folię).
ZOBACZ RÓWNIEŻ

PORADY NASZYCH EKSPERTÓW

01 / 06
PORADY  |  22.02.2022

Listwy do folii kubełkowej

Są to listwy wykończeniowo-zamykające do izolacji górnej części folii kubełkowej. Stanowią niezbędny element tworzenia izolacji budynku, a szczególnie ścian fundamentowych.

Czytaj wpis
PORADY  |  08.12.2021

Cechy dobrej izolacji

W związku z pytaniami dotyczącymi izolacji jakie są kierowane pod naszym adresem, chcielibyśmy w tym miejscu wyjaśnić czym należy się kierować i na co uważać podczas wyboru produktu, który ma chronić Państwa domy przed wilgocią na długie lata.

Czytaj wpis
PORADY  |  17.03.2022

Podciąganie kapilarne

Zjawisko podciągania kapilarnego jest główną przyczyną zawilgocenia murów. Polega na transporcie wody ku górze w danym materiale. Woda jest przyciągana przez ścianki porów materiału. Zależy przede wszystkim od: rodzaju i układu warstw gruntu, ukształtowania terenu, poziomu wody gruntowej, rodzaju materiału…

Czytaj wpis
PORADY  |  17.03.2022

Montaż folii kubełkowej

Folia kubełkowa przeznaczona jest do wykonania: izolacji pionowej fundamentów, ścian i stropów mających bezpośredni kontakt z podłożem.

Czytaj wpis
Kontakt

JESTEŚ ZAINTERESOWANY NASZĄ OFERTĄ?